Heatnation jelentkezik kedden!

Galatasaray - Zalgiris Kaunas, Galatasaray 1,45- kezdés 19:00

• Mindkét együttes óriási nehézségek és küzdés árán jutott tovább a csoportból, a török és a litván együttes is csak az utolsó meccsen, sőt, az utolsó pillanatokban tudta bebiztosítani a továbbjutást.
  • A hazaiak eddig nem rendelkeztek nagy rotációval ám az elmúlt hetekben nagyon jól erősítettek és némi esélyt is látok a továbblépésükre a csoportból. A Real és a Barca után szinte bármelyik csapat esélyes lehet a továbbjutásra.
  • Mint mondtam a törökök nagyon jól erősítettek, elsősorban megszerezték a fiatal Patric Youngot, aki a drafton nem kelt el ám a Summer League-ben jól teljesített a Pelicans színeiben. Young a Florida egyetemre járt és ott 4 év alatt 9 pontot és 6 lepattanót átlagolt. Eddig 3 meccsen lépett pályára az Euroligában és 7,3 pontot és 8,3 lepattanót átlagol, de az első meccsen csak 10 percet játszott, viszont a 2. és 3. meccsen is 30 perc fölött teljesített és a 3. meccsen egy kemény 13 pontos 13 pattanós meccset hozott össze.
  • Young mellett érkezett még magasember posztra a veterán 30 éves Maric a címvédőtől. Csereként hasznos tagja lehet a csapatnak. Maric mellett friss igazolás még Justin Carter az Usak csapatától, aki a török bajnokságban 14 pontot és 6,5 pattanót átlagolt, valamint az EuroChallangeben is jól teljesített 13,5 pontot, 5,6 lepattanót és 1 blokkot áltagolt. Ő is egy nagyon fontos érkező akire sok perc várhat akár már ezen a meccsen is. Bár Carter a tegnapi napon írt alá, így kérdéses a játéka.
  • Az említett érkezőkkél egy nagyon szép kis rotáció alakult ki, egy 8-9 emberes rotációval sok mindent el lehet érni!
  • És az erősítéseknek köszönhetően Arroyonak sem kell 40 percet játszania!
  • A Zalgirisnál nem volt mozgás az utóbbi időben. A Kaunas kerete hazai, litván játékosokra épül, egyedüli légiósuk James Anderson aki tavaly még az NBA-ben pattogtatott. A Zalgirisnél ő a húzóember, viszont mögötte igazán nem lehet felhozni második számú húzóembert.
  • Azért nem lehet elmenni szónélkül a Jankunas-Javtokas rutin duó mellett, valamint a fiatal irányítójuk, Lukas Lekavicius mellett sem.
  • Nem rossz csapat ez a litván gárda, ám vendégként csak a Novgorodot és az Efest verték, utóbbi azért nem rossz teljesítmény, de a Sassari, Real, Kazan hármastól is simán kikapott idegenben.
  • Ezzel szemben a Galata otthon az egyik legjobb volt a csoportkörben, 4 győzelem mellett csak 1 vereséget szenvedtek el, azt is a Laboral Kutxa ellen, miközben a Zvezdát és az Olympiacost is verték.
  • A Galata legfontosabb feladata az ő kikapcsolása, míg a Zalgirisnek több emberre is figyelnie kell.
  • 5-10 pontos hazai sikert várok az előzmények tudatában.