Köszöntök mindenkit!

Ma kezdődik az év legnagyobb füves tornája az angliai Wimbledonban. Érdemes szétnézni tenisz terén mivel sok jó mérkőzést rendeznek ma.

Heatnation:

Lleyton Hewitt - Stanislaw Wawrinka

-A világranglista 70. és 20. helyezettje csap össze rögtön az első körben. Hewitt füvön a legjobbak közé tartozik idős kora ellenére is, mérlege 102/30 ami bődületes, a svájci ellenfele negatív mérleget tud zöld borításon 14/16.

-Hewitt salakon nem szerepelt jól az éven 3 meccset játszott mind a háromszor kikapott de a füves pályás tornák közelettével mérlege javult 5 meccsből négyet megnyert. Hewitt a Garros kiesés után (2-0-ról kikapott 2-3-ra) Queen's-ben készült ahol Russel-t verte szetthátrányból (4-6, 6-1, 6-3) majd Dimitrovot két szettben (6-4, 6-3) utána jött egy keményebb ellenfél Sam Querry személyében de őt is túllépte (5-7, 6-3, 6-4) majd a sérülésből visszatérő Juan Martin Del Potrot verte szintén 3 szettben (6-2, 2-6, 6-2) ezután elődöntőben kapott ki Marin Cilictől.

-Wawrinka a Garroson a negyeddöntőben kapott ki a későbbi győztes spanyol Rafa Nadaltól. Ő ezután Hertogenboschban készült, ott Darcy-t, Lorenzit, Chardy-t és a spanyol Garcia-Lopez-t verte rendre 2 szettben, majd a füves specialista Nicolas Mahut-től kapott ki a döntőben 2 szettben.

Szerintem erre a meccsre a legjobb fogadás az, hogy minkét játékos nyer 1 szettet! Ez nálam egy elég erős tipp!

Tippem: Szettek száma 3,5 felett- 1,4

Marinko Matosevic - Guillaume Rufin

-Ranglista 72. a 85. ellen. Matosevic főleg kemény pályán kiváló de füvön is méltatható a mérlege(40/26) ellenfele Rufin inkább salakos és füvön is csak 14 meccset játszott 8/6-os mérleggel.

-Matosevicnek az éven nem igazán ment füvön Nottinghamban, Queen's-ben és Eastbourne-ben próbálkozott de a negyeddöntőben sehol nem tudott bejutni.

-Egymás ellen egyszer játszottak, 2011-ben találkoztak a Wimbledoni torna selejtezőjében ahol Matosevic 2 szettben verte Rufint. Nem érzem erősnek de 1,7-1,8-ért talán próbálható.

Óvatos tippem: Matosevic 1,70-1,80